Darmowe narzędzia Google, które mogą się przydać każdemu

Bez względu na to, czy jesteś fanem Google, czy może ich nienawidzisz, to z pewnością musisz przyznać , że Google oferuje mnóstwo darmowych narzędzi, które ułatwią życie każdemu. Google to nie tylko Gmail, a cała masa narzędzi, które przydadzą się każdemu, kto ma do czynienia z marketingiem w sieci. Zajmując się profesjonalnym projektowaniem stron internetowych niejednokrotnie wykorzystujemy oferowane przez Google oprogramowanie w celu optymalizacji naszych działań marketingowych. Przejdźmy więc do sedna, czyli do naszej listy darmowych narzędzi oferowanych przez Google.

1. Google AdSense

Posiadasz konkretny ruch na stronie? Nie masz pomysłu , jak wykorzystać to w celu dodatkowego dochodu? To narzędzie umożliwia publikowanie reklam Google na Twojej stronie internetowej. Google zapłaci Ci za każde wyświetlenie reklamy. Naprawdę świetna opcja dodatkowego dochodu dla stron z dużym ruchem organicznym.

darmowe-narzedzia-google

2. Google AdWords

Na temat Google AdWords pisaliśmy cały osobny artykuł: Reklama za pomocą Google Ads. Krótko mówiąc chodzi o reklamę Twojej strony internetowej w Google.

darmowe-narzedzia-google-1

3. Google Analytics

Tego narzędzia nie trzeba przedstawiać ani jakoś specjalnie reklamować. Zbiór statystyk dotyczących naszych stron pozwalający na liczne modyfikacje naszej strategii marketingowej. Jedno z najważniejszych narzędzi dla każdej strony www.

google-narzedzia

4. Google Alerts

Możliwość ustawiania alarmów na konkretne tematy wydaje się również dosyć ciekawym rozwiązaniem. W przypadku, gdy chcemy na bieżąco śledzić materiały dodane na jakiś konkretny temat, to Google oczywiście nam to ułatwi.

darmowe-narzedzia-google-2

5. Google Books

Lubisz czytać książki? Koniecznie sprawdź darmowe narzędzie Google Books. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawych pozycji, a duża część z nich dostępna jest za darmo!

darmowe-narzedzia-google-3

6. Google kalendarz

Trudno nie znać, ale warto wspomnieć, ponieważ używanie cyfrowego kalendarza w dzisiejszych czasach znacznie ułatwia funkcjonowanie. Spotkania, terminy, urodziny bliskich czy inne tego typu rzeczy, to wszystko załatwi za nas Google Kalendarz.

kalendarz-google

7. Google Chrome

Obecnie chyba najlepsza przeglądarka. W porównaniu do bardzo popularnego Internet Explorer wypada o wiele lepiej. Wiele korporacji rezygnuje z podstawowego Windows'owego Internet Explorer na rzecz właśnie Google Chrome.

przeglądarka-google

8. Google Docs

Nie masz ochoty płacić za pakiet Office? Google daje nam do dyspozycji podstawowe narzędzia do edycji dokumentów. W rzeczywistości są one trochę okrojone, ale wciąż bardzo przydatne i bardzo polecane.

google-docs

9. Google Mail

Obecnie Gmail używany jest na całym świecie, sam też posiadam tam konto i uważam, że jest to niezawodna poczta oferująca wszystko, co potrzebne. Dodatkowo Gmail pozwala na szybkie logowanie się do wszystkich innych narzędzi Google, dlatego warto założyć sobie konto mailowe w Google.

darmowe-narzedzie-google-5

10. Google Plus

Platforma typu Social Media wypuszczona przez Google. W Polsce nie aż tak popularna jak np. w USA. Ciekawostka na temat Google+ jest taka, że osoby, z którymi połączysz się przez Google+ będą częściej widzieć Twoje strony internetowe w wynikach wyszukiwania.

google-plus

11. Google Translate

Tłumaczenia maszynowe są świetnym rozwiązaniem, które z roku na rok zyskują co raz większą popularność. W końcu liczy się efekt komunikacji, a nie sposób, w jaki się komunikujemy. Rzeczywiście trudno nie pochwalić translatora Google. Warto jednak wiedzieć, że tłumaczenie Google, a tłumaczenie wykonane przez profesjonalnego tłumacza to dwie zupełnie inne rzeczy.

darmowe-narzedzia-google-6

12. Google Trends

Chcesz wiedzieć co jest teraz na topie w Google? Co jest najczęściej wyszukiwana frazą w Google w ostatnim czasie? To wszystko sprawdzisz wykorzystując Google Trends. Oprócz tego możemy sprawdzać frazy powiązane z konkretną domeną.

google-trends

13. Google Search Console

Chodzi o kolejne darmowe narzędzie Google, które kiedyś znane było pod nazwą Google Webmaster Tools. Obowiązkowa pozycja dla każdego właściciela strony internetowej. GSC oferuje nam możliwość analizowania słów, na jakie nasza strona się wyświetla. Dodatkowo pozwala na dodawanie stron do kolejki indeksowania lub wgrywanie map strony.

google-search-console

14. Youtube

Tak, YouTube również należy do Google. Korzystając z Google Mail możemy założyć własne konto na YT i publikować własne filmy.

narzedzia-darmowe-google

15. Google Voice

Telekomunikacyjny serwis firmy Google . Google pozwala na stworzenie unikalnego numeru telefonu, wykonywanie połączeń, odbieranie połączeń oraz wysyłanie wiadomości tekstowych.

google-voice

16. Google Drive

Oprócz tych wszystkich wyżej wymienionych narzędzi, Google oferuje przechowywanie danych i to w dodatku za darmo. Na dysku Google możesz przechowywać pliki o rozmiarze do 5 GB totalnie za darmo.

google-drive

Powyższa lista pokazuje nam, jakim graczem jest Google. Moim zdaniem to totalna rewolucja internetu i gdyby nie Google, to gdzie dziś byśmy byli?